7. ROČNÍK PROJEKTU ZAHÁJEN

Naučit děti pracovat se svým tělem, koordinovat pohyb a zároveň zvyšovat svou zdatnost, to jsou hlavní cíle projektu Se Sokolem do života. Aktivity, jenž se již sedmým rokem snaží motivovat holky a kluky, aby se pohyb stal součástí jejich života, bavil je a užívali si ho. 

„Máme velkou radost, že se projekt těší tak velké oblibě. Děkujeme všem, kteří se k nám v letošním ročníku přidali a pomáhají nám tak rozvíjet předškoláky v pohybové gramotnosti,“ uvádí Věra Smejkalová spoluautorka projektu Se Sokolem do života.

Zároveň zmiňuje, že některé mateřské školy či tělocvičné jednoty jsou součástí již od samého vzniku této aktivity. „Těší nás, když vidíme, že se pedagogové opakovaně zapojují. Jsme rádi, že jim projekt pomáhá a je pro ně inspirací, jak zařadit pohyb do běžných činností.“ 

„Velmi nás potěšila skutečnost, že i přes nárůst konkurenčních projektů s námi ve školním roce 2022/2023 bude cvičit více jak 21 tisíc nových dětí,“ uvádí Iva Číčovská koordinátorka projektu Se Sokolem do života. 

Sokolík Pepík a jeho parta zvířátek učí holky a kluky ve věku 3–6 let vnímat pohyb jako přirozenou součást života. A právě oni společně s pracovním sešitem, do kterého si děti lepí samolepky za každý zvládnutý úkol, jsou tou největší motivací projektu. 

„Sokolík Pepík se těší velké oblibě v naší mateřské škole. Dohlíží na děti při plnění úkolů, ale zároveň s námi tráví čas při jakýchkoliv pohybových aktivitách a děti ho sebou berou i na společné výlety,“ uvádí ředitelka jedné ze zapojených mateřských škol.

Projekt se Sokolem do života je nejrozšířenější aktivitou pro rozvoj pohybových dovedností v České republice. Do 7. ročníku se zapojilo 108 702 dětí z 2 008 subjektů. 

Rostoucí obliba je pro nás odměnou, ale zároveň i závazek neustále projekt rozvíjet a přicházet s novými nápady. 

Všichni zapojení pedagogové mají k dispozici propracovanou metodiku včetně metodických videí. Ta jsou zdarma k dispozici na YouTube kanále České obce sokolské. Pedagogové mají zároveň mají možnost zúčastnit se některého z akreditovaných seminářů, které jsou pořádány ve spolupráci s Ústřední školou ČOS a seznámit se blíže s obsahem a cílem projektu. 

Letošní novinkou je pak série videí zaměřená na pohybové stereotypy. Videa jsou připravena ve spolupráci s fyzioterapeutem Tomášem Hrdým z Pohybového centra Pavla Koláře. 

Sokolík Pepík se zároveň snaží motivovat a inspirovat rodiče, aby to byli právě oni, kteří budou pro děti tím nejlepším vzorem. 

Náměty jako např. pohybový adventní kalendář, prázdninový projekt „Sokol v létě na výletě“ nebo video seriál „Jak zařadit pohyb do každodenních činností“ se snaží poskytnout rodičům inspiraci a motivovat je ke společnému pohybu s jejich ratolestmi. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *